0

aplicanti

full time Contabilitate primara

la Work Consult in Galaţi

Societate comerciala, cu sediul in Galati, angajeaza o persoana pentru contabilitate primara si activitati operative de birou.

Descrierea jobului:
- Asigură ţinerea la zi a evidenţei intrărilor si ieşirilor, întocmirii corecte şi la timp a documentelor specifice, precum şi a respectării măsurilor stabilite referitor la circulaţia documentelor utilizate la efectuarea înregistrarilor contabile primare.
- Coordonează operarea documentelor contabile primare primite în firmă : facturi de intrări, bonuri fiscale, extrase bancare, deconturi ;
- Gestioneaza documentele de evidenta a contractelor de munca.
- Efectuarea lucrarilor de inchidere a anului fiscal (confirmari de solduri
- client si furnizori, evaluare personal).
- Colectarea, analizarea si sintetizarea informatiilor necesare pentru intocmirea rapoartelor si situatiilor solicitate.
- Organizarea, clasarea si arhivarea documentelor
- Gestionarea mesajelor si a corespondentei;

Profilul candidatului:
- Experienta peste 2 ani in activitati financiar-contabile;
- Cunostinte bune in MS Office si Excel;
- Abilitati de organizare si planificare a activitatilor;
- Meticulozitate si acuratete in operatiuni;
- Spirit analitic;
- Absolvent studii superioare profil economic.

Descriere firma:
- Echipa tanara
- Mediu de dezvoltare profesionala
- Proiecte variate
- Birou orientat spre performanta

« inapoi
Esti convins ca anuntul nu este real? Reporteaza-l!
Recomanda unui prieten
Publicat in data de 14-02-2017
Vizualizari: 34 times